Heron logo
technologie a konstrukce

AVR elektrocentrály

Všechny technologie

Elektrocentrály HERON vybavené systémem AVR jsou určené pro všechny druhy užití, od příležitostného nebo nárazového používání až po každodenní nasazení v industriální sféře.

Charakteristika

Jednou z nejdůležitějších předností elektrocentrál Heron je, že ani při plném provozním zatížení nepracují na pokraji svých sil a uváděné technické parametry plní s rezervou. Elektrocentrály Heron jsou spolehlivé a už jejich základní výbava obsahuje moderní technologie, které jsou obvykle dostupné pouze jako nadstandardní příplatková výbava.

Všechny industriální elektrocentrály Heron jsou vybavené automatickým elektronickým systémem vyrovnávání napětí AVR (Automatic Voltage Regulation) a díky kvalitě výstupního napětí (vyhlazení do max. ±5%) tak umožňují napájení i citlivých elektronických zařízení.

Robustní design

Základní rám je vyroben ze silných trubek a pokrytý pevnými ochrannými plechy. Generátory mají moderní design spojující jednoduchost obsluhy s odolností při práci v těžkých podmínkách.

Podvozek

Těžké generátory jsou nyní standardně dodávány s podvozkem pro snazší manipulaci.

Madlo

Místo obvyklých dvou madel používáme typ rukojeti, který umožňuje jednoduchou manipulaci s generátorem jednou rukou.

Tišší výfuk

Vylepšená konstrukce zaručuje provoz až o 5 db tišší než u běžných elektrocentrál. Výfuk je nejen méně hlučný, ale jeho zvuk je také pocitově příjemnější.

Velkoobjemová nádrž

Umožní provoz v rozmezí 8 až 15 hodin bez nutnosti doplňování paliva (v závislosti na zatížení).

AVR systém

Systém automatického elektronického vyrovnávání napětí, které svou kvalitou výstupního napětí (vyhlazení do ±5%) umožňuje napájet jak běžné spotřebiče, tak jemnou elektroniku (UPS, PC, elektro nářadí s regulací apod.).

Automatická kontrola oleje

Elektronický systém kontroly hladiny oleje v případě nízkého stavu oleje v klikové skříni automaticky zastaví motor a tím zabrání jeho poškození.

Elektrický start

Většinu strojů nabízíme ve volitelné variantě vybavené tlačítkem elektrického startu, který výrazně usnadňuje obsluhu stroje.

AGM baterie

Modely vybavené elektrickým startem disponují bezúdržbovou baterií AGM.

Výstup DC 12V

Většina AVR elektrocentrál Heron je osazena výstupem DC 12V, díky němuž je můžete použít jako nabíječku akumulátorů nebo zdroj stejnosměrného proudu 12V.

Použití

Jednofázové a třífázové elektrocentrály Heron industriální řady představují ideální zdroj stabilního napětí na stavbách, při montážních pracích v terénu, v mobilních servisních jednotkách, ale také pro rekreační účely na chatách, zahradách apod. Díky systému regulace napětí jsou vhodné pro napájení elektrického nářadí a elektromotorů, topných a osvětlovacích těles či svářecích agregátů (některé typy).

Lze je využít také jako spolehlivý záložní zdroj energie. Všechny modely rámových benzínových elektrocentrál s provozním výkonem nad 2,5 kW jsou dodávány s kvalitními pevnými gumovými koly a manipulačním madlem pro snadné převážení na požadované místo.

Technologie Invertorové
Technologie Hybridní
Všechny technologie